Jak jsou na tom v oblasti digitalizace firmy v česko-polském příhraničí? Jsou nové technologie pro malé a střední firmy srozumitelné, využitelné a přístupné, nebo z nich stále mají obavy? Pracují ve svých obchodních modelech s možnostmi, které jim nabízí digitální transformace, nebo spoléhají spíše na osvědčené přístupy? Tyto a další otázky budou zodpovězeny na setkání českých a polských EDIH v Ostravě.

8. listopadu 2023 se v Ostravě setká 6 českých EDIH (EDIH Cybersecurity Innovation HubEDIH ČVUTEDIH OstravaEDIH Brain4IndustryEDIH-DIGIMATEDIH Northern and Eastern Bohemia) se svými polskými protějšky. Diskutovány budou otázky týkající se srozumitelnosti technologií pro malé a střední firmy, obchodních modelů s možnostmi, které jim nabízí digitální transformace i to, jak jim v procesu digitální transformace mohou pomoci nově zřízená Evropská centra pro digitální inovace (EDIH) fungující po celé Evropě.

Našim partnerům na poli podpory inovací v malých a středních firmách i našim klientům z řad podniků bychom na této akci rádi pověděli i ukázali, co v oblasti technologií i podpory byznysového rozvoje firem umíme a jak si navzájem můžeme pomoci v přeshraničním kontextu.

Hlavními tématy akce budou kyberbezpečnost, umělá inteligence, vysokorychlostní výpočty, pokročilá digitalizace v malých a středních firmách i ve veřejném sektoru a také v oblasti výrobních technologií a průmyslu – na tyto oblasti se totiž specializují české EDIH. V odpolední části nabízíme všem účastníkům exkluzivní možnost nahlédnutí do Národního superpočítačového centra IT4Innovations a testbedů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

EDIH Twister Vol. IV Česko & Polsko se uskuteční ve středu 8. listopadu 2023 od 9:00 na Národním superpočítačovém centru IT4Innovations VŠB-TUO (Studentská 6231/1b, Ostrava). Pracovními jazyky akce jsou čeština a polština se vzájemným tlumočením.

Hlavními pořadateli akce jsou sdružení CzechInno a CyberSecurityHub.cz, spoluorganizátory akce jsou EDIH Ostrava, EDIH DIGIMAT, EDIH CTU, B4I, Platforma Przémyslu Przyszlosci, Krajská hospodářská komora moravskoslezského kraje, EIDH Northeast a Enterprise Europe Network. Akce se koná za podpory CIH, EU a Národního plánu obnovy.