10.11. 2023: Dne 31. 10. 2023 se v Hotelu Artemis Praha konal již devátý ročník Smart Business Festivalu, klíčové akce zaměřené na sdílení informací, prezentačních aktivit a networking v oblasti digitální ekonomiky a technologických inovací pro malé a střední podniky v České republice.

Smart Business Festival CZ se v letos již v devátém roce své existence stal centrem diskusí o nových projektech a aktivitách na podporu rozvoje digitální ekonomiky. Akce nabízela unikátní prostor pro prezentaci nových technologických a byznysových přístupů, které formují moderní podnikání v České republice.

Jedním z hlavních témat letošního ročníku byly nové služby Evropských Center pro Digitální Inovace (EDIH) v Česku a okolních zemích. Účastníci festivalu měli možnost nahlédnout do konkrétních příběhů úspěchu při spolupráci s malými a středními firmami. Program zahrnoval prezentace zkušeností a dobrých praktik z Česka i Evropy a představení aktuálních aktivit a projektů českých i zahraničních organizací na podporu digitální transformace.

Akci odstartovaly otevírací stream a videokonference, přičemž účastníci si mohli vychutnat welcome coffee a okamžitě se ponořit do dynamického prostředí Smart Business Festivalu. Akci zahájili Tereza Šamanová, výkonná ředitelka organizace CzechInno a EDIH CIH a Miky Škoda, podnikatel, vizionář a propagátor inovací ve vzdělávání.

Mezi vrcholné okamžiky letošního Smart Business Festivalu patřila úvodní slova ke Smart Business Festivalu od Petra Očka, náměstka ministra průmyslu a obchodu a Malgorzaty Nikowské z DG CONNECT v rámci Evropské komise. Klíčový projev festivalu pak přednesl Prof. Radim Polčák, prorektor Masarykovy univerzity, který se zaměřil na téma „Data jako komodita v tradiční ekonomice“.

Během dopoledních hodin proběhla řada přednášek a panelových diskuzí. Profesionálové z oblasti kybernetiky, umělé inteligence a digitální transformace sdíleli své pohledy na otázky týkající se nových technologií a vztahu malých a středních firem k digitálním inovacím.

„Smart Business Festival CZ je pro nás nejen o každoročním sdílení novinek a inovací v digitální ekonomice, ale také o vytváření prostoru pro inspirativní setkání odborníků, podnikatelů a vizionářů. Věříme, že společné diskuse a prezentace nových technologií posouvají české podnikání kupředu. Jsme rádi, že naše akce přispívá k propojení firem a k posilování digitální transformace v České republice,“ říká Tereza Šamanová, výkonná ředitelka organizace CzechInno.

V rámci expoziční části Festivalu nechyběla také možnost vyzkoušet nové technologie a konzultace s odborníky.

Akci završilo závěrečné shrnutí od Prof. Vladimíra Maříka, vědeckého ředitele Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze, který diskutoval o tom, kdo má v současném podnikání větší šanci – technologie nebo člověk.

Devátý ročník Smart Business Festivalu CZ opět potvrdil svou roli jako klíčová událost propojující digitální inovace, podnikání a podporu malých a středních firem v České republice. Organizátoři děkují všem účastníkům, partnerům a přednášejícím za jejich přínos k obohacení tohoto inspirativního setkání.