Popis projektu

DIGITÁLNÍ REVOLUCE CZ aneb ČLOVĚK VERSUS TECHNOLOGIE

Regionální tematické akce o aktualitách v oblasti pokročilých digitálních technologií – Novinky z podnikání a aplikovaného výzkumu – Vizionářské přednášky a praktické workshopy – Praktické ukázky dobré praxe – Exkurze do firemních a výzkumných provozů
Praha – Ostrava – Brno – České Budějovice – Plzeň
Umělá inteligence – High-performance computing – Kybernetická bezpečnost – Cloud a sdílené služby – Robotické obrábění

ZÁKLADNÍ INFORMACE O PROJEKTU

Po dvou letech, kdy jsme po celém Česku firmám vysvětlovali, co to je a není Průmysl 4.0 a jaké jsou výhody, nevýhody, příležitosti i rizika digitálních inovací a jejich využívání v českých firmách, jsme přesvědčeni, že je potřeba v této práci pokračovat.

V rámci Středoevropské platformy pro digitální inovace CEEInno, která sdružuje hráče na poli digitálních inovací, kteří mají zájem o šíření aktuálních a objektivních informací o Průmyslu 4.0 a zvyšování digitální zralosti jsme proto připravili projekt Digitální revoluce CZ.

Digitální revoluce probíhá všude kolem nás. Svoje data máme v cloudu, s přáteli komunikujeme platformovým způsobem, naše chytrá zařízení si mezi sebou povídají bez nás. Je jen záležitostí zájmu, vkusu a technologické afility nebo odmítavosti každého z nás, nakolik technologiím dopustí, aby usnadňovaly, zefektivňovaly nebo snad i dokonce ovládaly jeho život.

Jsou však české firmy a jejich manažeři na digitální revoluci dobře připraveni i ve svém profesním životě? Mají povědomí o všech příležitostech, ale i úskalích, které digitální svět nabízí? A uvažují natolik vizionářsky a komplexně, aby jim nasazení nové technologie do výroby a firemního provozu nenarušilo křehkou rovnováhu, která uvnitř firmy i v jejích vztazích s klienty panuje?

Proč to děláme?

Jak víme z ostatních projektů sdružení CzechInno, které od roku 2011 pro české firmy realizujeme, v Česku existuje spousta skvělých firem, které jsou vysoce inovativní, ne všechny z nich ale staví na inovacích digitálních. A také ty, které s digitálními inovacemi začínají, nebo se je snaží do svých provozů implementovat neuváženě, per partes nebo využívají izolovaného technologického řešení zjišťují, že investovaly nehospodárně a po prvních omylech na pokročilá digitální řešení zanevřou. Obojí je chyba.

Jsme přesvědčeni, že šířením aktuálních informací, prezentací dobrých praxí i upozorněním na možná úskalí a časté omyly, můžeme těmto firmám napomoci, aby byly ještě úspěšnější a konkurenceschopnější, a to i s využitím sofistikovaných digitálních řešení.

Komu je projekt určen?
 • Majitelům a vedoucím pracovníkům firem, kteří chtějí podpořit digitalizaci své společnosti
 • Zástupcům krajských a místních samospráv, kteří mají svěřený rozvoj svého území a tápou v oblasti digitálních řešení
 • Školám všech úrovní – mohou posluchače seznamovat s výsledky svých aplikovaných výzkumů nebo se sami inspirovat novinkami
 • Další organizace a instituce, které podporují digitální zralost svých členů či klientů
 • Nevládní neziskové organizace, média nebo studenti se zájmem o novinky z oblasti digitálních inovací a Průmyslu 4.0 v praxi
Co projekt zahrnuje?

V prvním ročníku projektu Kyberneticka revoluce CZ, jsme české veřejnosti vysvětlovali, co vše zahrnuje a nabízí Průmysl 4.0, primárně po stránce technologické. Vloni jsme se v rámci téhož projektu zaměřili na představování důsledků nasazení pokročilých digitálních technologií do firemních procesů, manažerských modelů a práce s lidmi.

Za poslední 2 roky máme za sebou 17 úspěšných regionálních akcí plných přednášek, expozic a exkurzí. 

Letos jdeme dále a hlouběji: pro každý region jsme ve spolupráci s místními odbornými partnery vybrali jedno silné technologické téma, které představíme ze dvou úhlů: technologického, který zejména souvisí s nastavením technologií a procesního, který zejména souvisí s člověkem a jeho přístupem k dané technologii.

Proto i podtitul letošního regionálního cyklu: ČLOVĚK VERSUS TECHNOLOGIE.

V rámci pěti akcí se tak představí pět technologických okruhů a jejich vztah k člověku a jeho fungování ve firemním prostředí. Uslyšíte zajímavé přednášky, technologie si budete moci vlastnoručně vyzkoušet na expozicích v předsálí a nebo je obdivovat v akci v rámci firemních a výzkumných provozů, které navštívíme v odpoledních exkurzích.

Co svou účastí získáte?
 • Informace o novinkách v ČR i Evropě v oblasti daného tématu
 • Možnost diskuze s renomovanými odborníky
 • Možnost kontaktu s osobami, firmami i institucemi s podobnými zájmy a problémy, jako jsou ty Vaše
 • Možnost vlastnoručně si vyzkoušet nové technologie a kontakty na zkušené poradce
 • Vhled do praxe při odpolední návštěvě
 • Nové kontakty, inspiraci a impulsy k dalšímu rozvoji Vaší firmy nebo instituce

CzechInno je apolitickou, nezávislou, nevládní neziskovou organizací a tvůrce unikátního systému pro prezentaci inovací.

 

Hlavní odborní partneři
Mediální odborní partneři
Dostávejte od nás VIP vstupenky zdarma
Zanechte nám, prosíme, váš kontakt a my vám čas od času pošleme bezplatnou VIP vstupenku na naše akce. Děkujeme.