Seznam přednášejících

DEN PRVNÍ – 26. 10.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ SMART BUSINESS FESTIVALU 2016

mladek

JAN MLÁDEK, ministr průmyslu a obchodu ČR

vaclav-picl

VÁCLAV PÍCL, náměstek ministryně školství, mládeže a tělovýchovy pro sekci vzdělávání

karel-kucera

KAREL KUČERA, generální ředitel agentury CzechInvest

petr-ocko

PETR OČKO, předseda Technologické agentury ČR

karel-havlicek

Moderuje: Karel Havlíček, předseda Asociace malých s středních podniků a živnostníků ČR

ÚSPORY MATERIÁLNÍCH ZDROJŮ

frantisek-kubes

FRANTIŠEK KUBEŠ, vedoucí oddělení urbánní politiky, Ministerstvo pro místní rozvoj

Vystudoval sociální geografii a regionální rozvoj na Ostravské univerzitě. Kromě agendy Smart Cities se podílí na přípravě urbánních integrovaných nástrojů (ITI, IPRÚ), realizaci Operačního programu URBACT III či spolupráci na výzkumných projektech rezortu. Několik let působil na Magistrátu města Brna v Kanceláři strategie města. Přednáší v ČR i v zahraničí, hovoří plynně anglicky a německy.

pierre-lucas

PIERRE LUCAS, Senior Adviser, ORGALIME

jiri-konecny

JIŘÍ KONEČNÝ,CEO, ELKO EP

Před 23 lety založil Jiří Konečný společnost ELKO EP, která vyvíjí a vyrábí systém chytré elektroinstalace iNELS a se svými 300 pracovníky v 11 pobočkách po celém světě patří mezi lídry na trhu. Jiří Konečný je držitelem titulů Firma roku 2012, Podnikatel roku 2014, Vizionář roku 2015 a řady dalších ocenění. Jeho motto: Jak myš může porazit slona.

miroslav-velek

MIROSLAV VELEK, obchodní ředitel, IS_EXPERT

DIGITÁLNÍ ŘEŠENÍ

jiri-batek

JIŘÍ BATĚK, Central CZ-SK Leader, Global Technology Services, IBM Česká a Slovenská republika

petr-kubicek

PETR KUBÍČEK, ředitel strategického rozvoje, B2A Software Development

tomas-polacek

TOMÁŠ POLÁČEK, Business Development Manager, SimpleCell Networks

jan-chalas

JAN CHALAS, Business Consultant, X-Center

Jan Chalas působil jako konzultant pro implementaci nástrojů na řízení obchodních procesů. Podílel se na projektech automatizace obchodních aktivit a správy dokumentů, nyní pracuje jako Business Consultant pro oblast enterprise obchodních řešení. Je propagátorem open source nástrojů a řadu let pracoval s Alfresco ECM. Ve své přednášce na Smart Business Festivalu představí automatické vytěžení faktury a následné uložení podnikového do systému.

jan-janca

JAN JANČA, CEO, Gauss Agorithmic

Jan Janča je zakladatel společnosti Gauss Algorithmic, která firmám dodává řešení pro zpracování velkých dat a automatizované získávání v nich ukrytých důležitých informací. Využívá k tomu strojové učení a prediktivní modely, které své uplatnění nachází například v oblasti marketingu, kybernetnetické bezpečnosti nebo business intelligence. Ve své přednášce se Jan Janča bude věnovat využití umělé inteligence v kybernetické bezpečnosti.

SMART MARKETING

petr-uchytil

PETR UCHYTIL,  ředitel pro strategický marketing, skupiny LAGARDERE ACTIVE ČR – rádia Frekvence1, Evropa2 či Zet, digitální značky Koule.cz, Humr.cz, Youradio nebo Pigy.

Představí možnosti Audio 2.0 – precizního cílení na digitálních audio službách, které zvyšuje výkon reklamy i snižuje náklady.

jakub-turner

JAKUB TURNER, Head of Business, Keboola

V Keboole věříme, že úspěšné společnosti musí zakládat svá rozhodnutí na datech. Data musí být proto dostupná všem zaměstnancům bez rozdílu, protože jenom oni mohou dodat potřebný kontext pro správné rozhodování. Na druhou stranu jsme dennodenně svědky toho, jak se většina společností utápí v ohromném množství dat z různých databází, systémů a aplikací a nedokáží získat často i základní vhled do svého podnikání. V roce 2008 jsme v začali v Praze implementovat cloudová BI řešení pro naše klienty. Záhy jsme poznali, že klíčem k úspěchu je zvládnutí procesu extrakce, transformace, obohacení a propojování dat z různých zdrojů. Snaha o automatizaci celého procesu nás vedla k vyvinutí unikátní platformy pro správu dat, která je dnes středobodem našeho podnikání: Keboola Connection. Úspěch našich klientů se stal naší vášní a i díky tomu dnes Keboola operuje na třech kontinentech.

pavel-jerabek

PAVEL JEŘÁBEK, zakladatel a CEO, AQUA ADS

Vzdělání: VŠE- Mezinárodní vztahy- obor Mezinárodní obchod

Pavel Jeřábek pochází z Prahy, dlouhodobě se zajímá o otázku udržitelnosti, přičemž toto slovo nadřazuje pojmům jako ekologie a etika. Působí ve veřejném prostoru tak, že se snaží změnit vnímání venkovní reklamy, principy marketingu a jeho dosah.Zajímá se o další technologické projekty a Průmysl 4.0.

Jeho Přednáška seznámí posluchače s firmou AQUA ADS, jejím dosahem venkovní reklamy, realizovanými projekty, otázkou udržitelnosti a legislativní stránku venkovní reklamy v Praze a dalších městech ČR.

michal-krcmar

MICHAL KRČMÁŘ, Digital Manager, Lundegaard

Webům a online marketingu se věnuje téměř 10 let. V minulosti pracoval pro společnost Profinit na pozici Digital Managera, pomáhal s rozjezdem české digitální agentury Všeproonline, zastával pozici webového analytika pro farmaceutickou společnost MSD či pomáhal s výkonnostním marketingem českým Socialbakers. Dlouhá léta také spravoval PPC kampaně pro přední české i zahraniční klienty. V Lundegaardu pracuje od roku 2016. Rád se učí novým věcem nejen v oblasti IT. Ve volném čase se věnuje rozvoji IT portálu Objevit.

Spoečnost Lundegaard pomáhá přes 20 let klientům rozšířit a zefektivnit jejich podnikání prostřednictvím internetových a mobilních technologií. Jako webový integrátor staví rozsáhlé weby a portály, jejich stávající řešení posouvá o další generaci, vymýšlí a realizuje pro jejich zákazníky nové online služby. V roce 2002 společnost iniciovala vznik oborové asociace dodavatelů internetových řešení Asociace.BIZ.

V rámci Smart Business Festivalu Michal Krčmář představí chytrou analytiku pro zvýšení konverzního poměru.

CHYTRÉ PORADENSTVÍ

richard-gurlich

RICHARD GÜRLICH, majitel a CEO AK Gürlich & Co.

marek-aldorf-czechinvest

MAREK ALDORF, ESA BIC Prague Programme Manager

petr-knap

PETR KNAP, vedoucí partner oddělení podnikového poradenství EY Česká republika a Digital Champion v regionu střední a jihovýchodní Evropy

Petr Knap je partnerem společnosti EY v České republice. Absolvoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se specializací na podnikovou ekonomiku. Titul MBA získal na Warwick Business School ve Velké Británii.

Pracovní kariéru zahájil ve společnosti Procter & Gamble a od roku 1996 pracuje v poradenství. Od svého nástupu do firmy EY v roce 2002 vedl Petr Knap řadu domácích i mezinárodních projektů zaměřených na poradenství v odvětvích průmyslu, telekomunikací i veřejné správy. V poslední době se věnuje tématům Průmyslu 4.0 a inovacím v automobilovém průmyslu.

radoslav-mizera

RADOSLAV MIZERA, viceprezident Solved – The Cleantech Company

petra-dzurovcinova

PETRA DZUROVČINOVÁ, Executive manager, Slovenská asociácia pre inovatívnu ekonomiku

Ve své přednášce Aké sú startupy vo V4 a aké výhody možu využívať? Vyslechnete si informace o přehledu start-upové scény v ČR, na Slovensku a v Polsku. Kdo jsou, kde podnikají a co je nejvíc trápí? Součástí přednášky jsou i tipy na zlepšení a nástroje, které mohou inovativní firmy využít.

jan-hanus

JAN HANUŠ, manažer KB EU Point, Komerční banka

SMART LOGISTIKA

pavel-prouza

PAVEL PROUZA, Country Manager BlaBlaCar pro ČR a SR

Pavel je zkušený odborník na marketing, PR, média a sociální sítě. V bloku Smart logistika se bude věnovat spolujízdě, jejímu přínosu společnosti, budování důvěry na internetu skrze model DREAMS a legislativnímu omezení sdílené ekonomiky.

barbora-polachova

BARBORA POLACHOVÁ, Ceo Uber Česká republika

hynek-homola

HYNEK HOMOLA, Chief Executive Manager, CAR4WAY

DEN DRUHÝ – 27. 10.

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

gunter-oetinger

GÜNTHER H. OETTINGER, komisař pro digitální ekonomiku a digitální společnost

tomas-prouza

TOMÁŠ PROUZA, koordinátor digitální agendy ČR

ÚVODNÍ MEZINÁRODNÍ PANELOVÁ DISKUZE PRŮMYSL 4.0

vladimir-marik       cz

VLADIMÍR MAŘÍK

jiri-holoubek      cz

JIŘÍ HOLOUBEK

wolfgang-weissler      de

WOLFGANG WEISSLER

paul-trompisch      rak

PAUL TROMPISCH

petr-havlik      usa

PETR HAVLÍK

nagyova      sk

ALEXANDRA NAGYOVÁ

TECHNOLOGIE BUDOUCNOSTI

jiri-holoubek

JIŘÍ HOLOUBEK, člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR a prezident Elektrotechnické asociace ČR

leos-dvorak

LEOŠ DVOŘÁK, Head of Digitalization Siemens Česká republika

daniel-kaminsky

DANIEL KAMINSKÝ, ředitel Divize Virtuální instrumentace ELCOM, a.s.

Daniel Kaminský je absolventem Vysoké školy báňské, fakulty strojní a elektrotechnické. Od roku 1997 pracuje ve společnosti ELCOM, a.s., nejprve jako technický ředitel, posléze jako ředitel divize. Je členem rady pro inovace MSK, členem technické komise pro akreditaci zkušebních laboratoří Českého institutu pro akreditaci, členem oborového panelu pro průmysl 4.0 programu EPSILON TAČR a členem průmyslové rady Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. V technické oblasti se zabývá problematikou virtuální instrumentace v oboru mechatroniky a měřicí techniky. Divize Virtuální instrumentace, ve které pracuje, za dobu své existence od r. 1997 rozvinula řešení projektů systémové integrace do té míry, že je dnes světově uznávaným dodavatelem špičkových řešení zejména v oblasti automatizovaných měřicích a testovacích systémů, systémů monitoringu kvality elektřiny, průmyslových testerů a kamerových systémů. Dynamický rozvoj této divize vedl v roce 2006 ke stavbě moderního technologického centra firmy ELCOM v areálu Vědeckotechnologického parku Ostrava, v němž dnes tato divize provozuje a rozvíjí své aktivity.

petr-brynda

PETR BRYNDA, Team leader – Factory Automation MITSUBISHI ELECTRIC

Petr Brynda  je absolventem Západočeské univerzity v Plzni v oboru Kybernetika a řídící technika. Svoji profesionální kariéru začal v roce 2000 jako inženýr v jedné z automatizačních systémových integrátorských společností. Postupem času, jako prodejní inženýr a projektový manažer, získával další cenné technické a také obchodní znalosti  v oboru automatizačních a kontrolních systémů. Od roku 2010 pracuje ve společnosti Mitsubishi Electric. Momentálně se nachází na pozici  Team Leader Industrial Solution, kde působí v oblasti průmyslového řešení automatizace. V současné době se řadí  mezi nejzkušenější odborníky v odvětví automatizace v českém týmu Mitsubishi Electric, který je svým zákazníkům schopný podat důležité informace, rady a řešení v  průmyslové automatizaci.

vladimir-marik

VLADIMÍR MAŘÍK, předseda představenstva certIcon, a.s.

INVESTICE DO BUDOUCNOSTI

petr-ocko

PETR OČKO, předseda Technologické agentury ČR

paul-trompisch

PAUL TROMPISCH, Platforma Industry 4.0 Austria

juraj-hostak

JURAJ HOŠTÁK, EY InnovEYtion Centre

LIDÉ PRO NOVOU ÉRU

miroslav-jasurek

MIROSLAV JAŠUREK, vedoucí oddělení analýz Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy

vera-czesana

VĚRA CZESANÁ, CSC., vedoucí Národní observatoře zaměstnanosti a vzdělávání, Národní vzdělávací fond

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Pracuje jako vedoucí Národní observatoře zaměstnanosti a vzdělávání v Národním vzdělávacím fondu, o. p. s. Má dlouhodobé zkušenosti ve výzkumu trhu práce, kvality lidských zdrojů, předvídání kvalifikačních potřeb, účasti na vzdělávání ve vazbě na ekonomický rozvoj a sociální inkluzi, spolupracuje na mnoha národních i mezinárodních projektech.

wolfgang-dorner

Prof. WOLFGANG DORNER, Technische Hochschule Deggendorf

jaromir-janos

JAROMÍR JANOŠ, jednatel TREXIMA a autor studie SP ČR Dovednosti 4.0

jana-fialova

JANA FILOVÁ, Odborný koordinátor pro Průmysl 4.0, Škoda auto

Inovační a marketingový expert zaměřený na moderní technologie, digitální inovace a akceleraci podnikání. Pracuje na pozici Odborného koordinátora pro Průmysl 4.0 v oblasti výroby a logistiky ŠKODA AUTO.

OBCHODNÍ MODELY, PRÁVO A SPOLEČNOST NOVÉ ÉRY

jan-havlik

JAN HAVLÍK, ředitel odboru EU Ministerstva průmyslu a obchodu

Jan Havlík je od roku 2012 ředitelem Odboru evropských záležitostí a vnitřního trhu Ministerstva průmyslu a obchodu. Je zastupujícím členem Výboru pro Evropskou unii a představitel ČR ve skupině na vysoké úrovni pro konkurenceschopnost a růst v Radě EU. Je odpovědný za horizontální politiku ČR v oblasti vnitřního trhu zboží a služeb, kam spadá i kolaborativní ekonomika. Absolvoval studium moderní historie se specializací na evropská studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a studium evropských záležitostí na Université de la Sorbonne   Nouvelle – Paris III. Mluví plynule anglicky, francouzsky a německy, hovoří také norsky.

miroslava-kopicova

MIROSLAVA KOPICOVÁ, ředitelka Národního vzdělávacího fondu

MK se celý svůj profesní život věnuje otázkám konkurenceschopnosti, zaměstnanosti a vzdělávání.Od roku 1994 je ředitelkou Národního vzdělávacího fondu (NVF), o.p.s.

Byla zodpovědná za realizaci většiny programů EK pro ČR v oblasti rozvoje lidských zdrojů. NVF poskytuje analytickou a strategickou kapacitu v otázkách zaměstnanosti a kvalifikace pracovní síly. Působil jako technická pomoc ministerstva při přípravě na ESF, vedl významné evropské programy např. Leonardo da Vinci, EQUAL a mnoho jiných aktivit. Miroslava Kopicová od roku 1990 zastupovala ČR v řadě mezinárodních institucí (OECD, CEDEFOP, ETF, úzce spolupracovala s EK)..

V letech 2006-2007 a následně také v letech 2009-2010 (v době českého předsednictví EU) byla ministryní školství, mládeže a tělovýchovy.

Jako generální sekretářka vyjednávala v roce 2007 za Českou republiku Evropský sociální fond s Evropskou komisí. V roce 2013 ji vláda opět jmenovala Generální sekretářkou pro oblast konkurenceschopnosti při přípravě programového období 2014 – 2020 ESIF. Byla zodpovědná za dopracování Dohody o partnerství pro tuto oblast. (Dohoda byla EK přijata).

V letech 2015 a 2016 jako členka prvního odborného týmu Profesora Maříka pro přípravu studie Průmysl 4.0 se spolupodílela na zpracování kapitol Zaměstnanost a Vzdělávání. Miroslava Kopicová působila v několika správních radách vysokých škol, v současnosti je členkou správní rady VŠE, VÚT a členkou vědecké rady VŠFS.

vaclav-mach

VÁCLAV MACH, Legal and Corporate Affairs Leader MICROSOFT Česká republika a Slovensko

zdenek-havelka

ZDENĚK HAVELKA, jednatel A-21

Digitální architekt zaměřený na využívání nových ICT trendů v podnikové architektuře.

Realizátor řady úspěšných projektů ve firmách a ve veřejné správě. Jeho specializací jsou takzvané „chytré procesy“ – kombinace procesního přístupu s analytickými modely za využití velkých dat generovaných např. senzory k zvyšování firemní efektivity. Autor originálního Industry 4.0 evaluačního modelu, který se stal východiskem digitálních strategií pro firmy.

Přednáška představí dopady nových technologií (Big Data, IoT, Blockchain) na změny byznysových modelů firem (pipeline – platform) jak ve firemním,  tak v ekonomickém kontextu.

 

 

Generální odborný partner
Hlavní odborní partneři
Mediální odborní partneři
Hlavní partner pro právní poradenství
Oficiální partner pro osobní přepravu
Partner pro kvalitní pití
Dostávejte od nás VIP vstupenky zdarma
Zanechte nám, prosíme, váš kontakt a my vám čas od času pošleme bezplatnou VIP vstupenku na naše akce. Děkujeme.